Укр.

Стрес на робочому місці: коли бити на сполох

12:52, 27-04-2016

28 квітня щорічно, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 №685/2006 нашою державою було підтримано цю ініціативу, а 28 квітня було визначено Днем охорони праці в Україні. Девіз 2016 року – «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

Протягом всього року в Україні буде проходити велика кількість заходів, направлених на розвиток культури охорони праці у суспільстві. Держпраці активно долучається до цієї просвітницької роботи в українському суспільстві, бо запорука ефективної роботи – належні і гідні умови праці для кожної людини, і нам треба бути єдиними у цій справі.

Ми витрачаємо на роботу в середньому 40 годин на тиждень. Залежно від наших звичок, це може бути навіть більшою частиною доби та значним сегментом життя. Тому стреси, які ми отримуємо, частіше всього пов’язані саме з нашою трудовою діяльністю.

Стрес на робочому місці - серйозна проблема в усіх країнах світу. І Україна не виняток. Через стрес скорочується кількість працездатного населення, кількість ефективних підприємств і як наслідок, це шкодить економічним показникам кожної конкретної країни. Адже одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я населення, і передусім, працюючого. За станом здоров’я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави та величина ВВП. А згідно результатам сучасних досліджень, стрес на робочому місці завдає збитків у різних країнах щорічно на рівні 1-3% від ВВП.