Крок за кроком до успіху: як стати високопрофесійним тестувальником на проникнення в кібербезпеці

10:17, 05-12-2023

Завершивши навчання на кафедрі Інформаційної та кібернетичної безпеки студенти працюють  у  сфері ІТ і захисту інформації на посадах фахівця з інформаційної безпеки, фахівця з безпеки мереж, адміністратора безпеки, фахівця з розслідування кіберзлочинів та інше. Але за даними онлайн платформи www.cyberseek.org ІТ роботодавці найбільше шукають - Інженера з кібербезпеки, аналітика кібербезпеки і тестувальника на проникнення. Зверніть увагу на останню позицію. За даними онлайн ресурсу www.talent.com середня зарплата тестера на проникнення в США становить 130 066 доларів на рік або 62,53 доларів на годину. Посади початкового рівня починаються від 108 810 доларів на рік, тоді як більшість досвідчених працівників заробляють до 171 233 доларів на рік. І що ж робить тестувальник?

Щоб стати високопрофесійним тестувальником проникнення в кібербезпеку, також відомим як етичний хакер або хакер у білому капелюсі, потрібно поєднання освіти, практичного досвіду та постійного навчання. Ось загальна «дорожня карта», якої дотримуються висококваліфіковані викладачі кафедри ІКБ, щоб навчати студентів навичкам роботи тестувальника:

Все починається із міцної основи інформатики та мережевих принципів. Важливо розуміти, як функціонують комп’ютери та мережі. Бакалаври отримають формальну освіту в галузі інформатики та інформаційних технологій. Багато уваги також приділяється освіті та сертифікації з питань кібербезпеки. Такі сертифікати, як Certified Ethical Hacker (CEH), Offensive Security Certified Professional (OSCP) і CompTIA Security+, широко визнані в галузі.

Важливий також і практичний досвід. Викладачі кафедри ІКБ надають практичні лабораторні роботи та сценарії реального світу, де студенти можуть застосовувати свої знання. Це може включати налаштування та захист мереж, виявлення вразливостей і виконання тестів на проникнення в контрольованих середовищах. Багато студентів під керівництвом НПП кафедри беруть участь у змаганнях Capture The Flag. Ці події моделюють реальні сценарії кібербезпеки, що дозволяє бакалаврам застосовувати свої навички в конкурентному середовищі.

Наші здобувачі освіти також вчаться, як використовувати популярні інструменти тестування на проникнення, такі як Metasploit, Wireshark, Nmap, Burp Suite та інші. Розуміння того, як ефективно використовувати ці інструменти, є критично важливим аспектом роботи тестувальника на проникнення. Окрім цього, всі випускники кафедри мають добре розвинуті навички програмування, зокрема такими мовами, як Python. Багато завдань тестування на проникнення вимагають спеціальних сценаріїв і інструментів.

Важливі акценти робляться також на таких навичках, як спілкування, вирішення проблем і критичне мислення. Тестерам на проникнення часто доводиться передавати складну технічну інформацію нетехнічним зацікавленим сторонам. Не обходять стороною і глибоке розуміння правових та етичних міркувань кібербезпеки. Етичне хакерство вимагає суворого дотримання етичних стандартів, і розуміння правових меж має вирішальне значення.

А загалом, Кібербезпека – це сфера, яка швидко розвивається і справжні фахівці навчаються безперервно тому викладачі завжди радять студентам бути в курсі останніх тенденцій безпеки, уразливостей і заходів протидії.