Дівчата у кібербезпеці. Анна Талан: крізь об'єктив кіберзахисника

11:22, 11-12-2023

Спочатку ви можете подумати, що перед вами голлівудська актриса, але яскравий та гострий погляд Анни Талан поверне вас із небес на землю і стане ясно, що ця студентка 3 курсу може дати відсіч будь-якому виклику, зокрема у сфері захисту інформації. Її завжди можна помітити на передніх рядах аудиторій, де вона ретельно ставить проникливі питання викладачам та глибоко вбирає кожну краплинку інформації від кібер-спеціалістів.

Студентка від самого дитинства відчувала в собі потяг до технічних професій. Ще з 9 класу дівчина була впевнена, що її майбутня професія матиме технічний напрямок. Серед різноманітних спеціальностей її зацікавила саме Кібербезпека. Однак, коли мова йде про захист інформації, Анна розуміє, що не має сенсу розділяти професії за гендерним принципом: "Звичайно! Я вважаю, що не доречно розділяти спеціальності для «дівчат» та «хлопців», тому що розумові здібності не визначаються статтю. Важливіші такі якості як розум, наполегливість, логічне та критичне мислення, цілеспрямованість. І якщо дівчина має ці якості, то чому б ні?"

У своєму навчанні бакалавр виявила справжнє захоплення лабораторними роботами з Прикладної криптології, яку викладає доцент, доктор філософії Марченко Віталій Вікторович. Така кропітка підготовка дозволяє дівчині застосовувати свою креативність та логічне мислення в розв'язанні цікавих завдань. Не менше захоплення викликає і викладач Дзюба Тарас Михайлович, який викладає Нормативно-правове забезпечення інформаційної безпеки: "Мені подобався його підхід до кожного заняття, його вміння зацікавити та ставлення до студентів в цілому."

Але навчання та активний розвиток викликали труднощі у поєднанні з іншими аспектами життя, такими як зустрічі з друзями, хобі або спорт. Проте, з часом Анна зрозуміла, як ефективно управляти своїм часом: "Спочатку було важко, але на певному етапі звикаєш до такого темпу життя і з’являється додатковий час, який я використовую для задоволення своїх додаткових потреб."

Ось, що студентка радить тим, хто мріє про кар'єру в Кібербезпеці: "Раджу переконатися, що Кібербезпека - це та професія, яку ви хочете вивчати, адже вона не проста і дуже відповідальна. І якщо ви все ще впевнені у виборі, сумлінно вивчайте англійську мову, оскільки вона є важливим аспектом діяльності у сфері захисту інформації."

Бажаємо Анні Талан натхнення безмежно розширювати свій інтелектуальний горизонт, постійно вдосконалювати свої навички та залишатися завжди в курсі останніх тенденцій у ІТ сфері!