Формування елітного корпусу кібербезпеки: роль та досягнення науково-педагогічного персоналу кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки

12:06, 02-01-2024

НПП кафедри ІКБ приділяє особливу увагу виконанню своїх обов'язків, вдосконаленню творчості, розробці новаторських винаходів і проведенню наукових досліджень з метою навчання та підготовки майбутніх фахівців, які активно сприяють розвитку та працюють у сфері Кібербезпеки. Вибір цієї конкретної області, визначається її ключовою роллю в цифровій економіці тому, що сучасні компанії стикаються з необхідністю ефективного захисту інформаційних ресурсів, які знаходяться та обертаються в інформаційних системах. Забезпечення конфіденційності, доступності та цілісності інформації стає стратегічним завданням для будь-якої компанії. Отже, належна Кібербезпека вимагає наявності висококваліфікованих фахівців, які спеціалізуються в області Інформаційної та кібернетичної безпеки. Запит на таких експертів постійно зростає через зростання кількості високотехнологічних кібератак, які стають все складнішими з розвитком інформаційних технологій.

Кафедра активно співпрацює з відомими ІТ компаніями у сфері Кібербезпеки: ІВМ, CISCO, SEETON, EUROTELECOM, ІNTRASYSTEMS, СВІТ ІТ. Ці компанії є як партнерами, так і потенційними роботодавцями для студентів кафедри. Вони визначають ключові компетенції, за якими проводиться навчання на кафедрі, та надають студентам можливість здійснювати практики та стажування, що часто перетворюються в пропозиції про працевлаштування. Відповідно до визначених компетенцій наших компаній-партнерів, бакалаврів та магістрів кафедри ІКБ вчать навичкам:

• побудови комп’ютерних систем та мереж
  • застосовувати методи та засоби захисту інформаційних систем
  • проводити аналітику загроз та вразливостей
  • володіти мовами програмування та технологіями інтеграції програмних продуктів Кібербезпеки використовувати ефективні методи криптографічних перетворень
  • експлуатувати інфраструктуру відкритих ключів
  • виконувати розслідування інцидентів безпеки та володіти навичками цифрової криміналістики

Студенти, які отримують освіту на кафедрі, мають можливість займати високопрофесійні посади в сфері Кібербезпеки, такі як фахівець з інформаційної безпеки, фахівець з безпеки мереж, фахівець з криптозахисту, адміністратор безпеки, інженер з захисту інформації в комп’ютерних системах, фахівець з розслідування кіберзлочинів та аналітик безпеки.

Випускники кафедри, які відзначаються високою академічною високоінформованістю та добросовісністю під час навчання, мають можливість побудувати успішну професійну кар’єру та отримувати високооплачувану заробітну платню, яка надасть в майбутньому фінансову незалежність. Запрошуємо всіх зацікавлених школярів приєднатися до кафедри ІКБ. Розпочніть свій захоплюючий шлях у світ цифрової безпеки, де ваші знання і таланти мають потужний вплив на майбутнє інформаційного суспільства!