Щоденники кіберзахисника. Нікіта Кочубій

10:02, 27-02-2024

На кафедрі Інформаційної та кібернетичної безпеки зростає плеяда талановитих особистостей, серед яких виділяється Нікіта Кочубій - не лише майстер спорту, а й майбутній кібер-офіцер. Він знає, що успіх у будь-якій сфері потребує наполегливості, віри у себе та невтомної праці. Нікіта - найдосвідченіший, напевно, атлет серед наших майбутніх фахівців. За його плечима не тільки плавання з 4 років, карате, а, навіть - бокс. Але серце Нікіти належить футболу. Окрім навчання бакалавр тренує збірну ДУІКТ по футболу і готує її до участі у студентських змаганнях.

Наш студент захопився футболом тому, що у цій грі нема насильства і перемагає командна гра та майстерність. Як навчитись добре грати у футбол? На думку Нікіти, головне це - велике бажання. Якщо гравець хоче – він навчиться. Дисципліна, позитивна атмосфера та спілкування у команді — це ключ до успіху у тренерській роботі. Все залежить від того, яка твоя позиція у команді. За словами захисника інформації, поєднувати навчання, роботу та спорт не просто. Після тренування, втомленому, треба виконати завдання та лабораторні роботи.

Ми поцікавились, чому Нікіта вирішив стати кібер-офіцером. У 6 років хлопець почав грати у комп’ютерні ігри, а згодом його дуже зацікавив кіберспорт і все, що зв’язане з комп’ютерами. І сьогодні, коли кібербезпека займає перше місце у сфері ІТ, оскільки кількість кібератак та зловмисних проникнень зростає, Нікіта вивчає кібербезпеку для того, щоб знати все про світ ІТ, сервера, інформаційні мережі, впроваджувати технології кіберзахисту інформаційних систем, проводити аналітику загроз та вразливостей, вміти застосовувати мови програмування та технології інтеграції програмних продуктів кібербезпеки, використовувати найефективніші методи криптографічних перетворень, володіти навичками цифрової криміналістики.

Залишаючись вірним своїм уподобанням у футболі та пристрасному захопленню інформаційною безпекою, бакалавр втілює в собі справжній дух перемоги. Його дорога в цій галузі обіцяє багато викликів і досягнень, але ми не сумніваємося у його здібностях та визначеності.

Бажаємо Нікіті ще більше вражаючих досягнень, безмежного натхнення та невичерпної енергії у подальших звершеннях!