XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій
Кафедра Інженерії програмного забезпечення

Робота зі студентами

Загальна інформація
Навчальні дисципліни
Викладацький склад
Методична робота
Наукова робота
Матеріально-технічна база
Партнери кафедри
Інноваційні зміни, втілені на кафедрі
Новини та події
Контактна інформація
Бібліотека
Відео
Запрошуємо до навчання
Отримати консультацію
Освітньо-професійні програми
Публічне обговорення освітньо-професійних програм
Дистанційне навчання
Практика
Дипломування

Робота зі студентами

НАВЧАННЯ

Ефективність економіки держави лише на третину залежить від капітальних вкладень в обладнання та нові технології. Усе інше залежить від інтелектуального капіталу, зокрема, від впровадження інновацій, кваліфікації персоналу, рівня їх компетентності, уміння передбачувати та оцінювати ринкову кон’юнктуру, вчасно приймати інноваційні рішення та забезпечувати їх практичну реалізацію. Тому у Державному університеті телекомунікацій та, зокрема, на кафедрі Інженерії програмного забезпечення зроблені ґрунтовні зміни у навчальному процесі, а саме:

 • Збільшена частка практичної складової навчання, тобто кількість аудиторних практичних та лабораторних занять (як відомо, саме у практичній діяльності найкраще запам’ятовується матеріал, зростає значущість вивченого).
 • Збільшена кількість аудиторних занять з англійської мови (володіння англійською мовою є однією з головних компетенцій інженера-програміста). Зокрема, деякі курси читаються як українською, так і англійською мовами.
 • Навчання здійснюється у лабораторіях, які відповідають сучасним вимогам роботодавців.
 • Завдяки нашим партнерам-роботодавцям у наших студентів є можливість бачити роботу інженера-програміста на практиці. Так, навчальні пари з дисципліни «Професійна практика програмної інженерії», нерідко проходять в офісі компанії «ЕРАМ».
   

РОЗВИТОК

Формування особистості людини триває все життя, втім період навчання у вищий школі відіграє особливу роль у цьому процесі. Саме в цей час у студента закладаються основи тих якостей спеціаліста, з якими він ввійде в нову для нього атмосферу діяльності, де відбуватиметься його подальший розвиток як особистості.

Тому питання особистісного становлення студентів в аспекті їхньої професійної діяльності має постійно знаходитися в центрі уваги вищої школи. Для цього система навчально-освітнього процесу повинна бути вибудувана на ґрунті гармонізації розвитку студента і як особистості, і як фахівця. Студенти кафедри Інженерії програмного забезпечення завжди відзначалися своєю працездатністю, вмінням досягати успіхів та бажанням працювати на благо університету.

Так, наша команда "SUT_Eclipse" під керівництвом Яскевича В. О. змогла пройти до другого етапу Всеукраїнської олімпіади з програмування. Це змагання має дуже високий статус і викликає великий інтерес серед студентів з усього світу, які спеціалізуються в області інформаційних технологій.

У 2017 році на кафедрі Інженерії програмного забезпечення було створено гурток «Adobe Photoshop», на якому студенти мають змогу навчитися створювати професійні макети сайтів з нуля.

Окрім цього гуртка кафедра Інженерії програмного забезпечення має багато гуртків, серед яких є і гурток з проектування та створення веб-сайтів. На цьому гуртку студенти матимуть змогу навчитися створювати веб-сайти, які по своїй якості мають конкурувати з сайтами, створеними іноземними ІТ-спеціалістами.

Гурток зі спортивного програмування – це ще один гурток, повз якого не пройшли наші студенти. Цей гурток має на меті підготовку талановитих студентів до олімпіад з програмування. Спортивне програмування – це те, що саме необхідно для студента, який хоче стати успішним програмістом. Це захоплюючі інтелектуальні змагання, де учасникам пропонується вирішити одну або кілька алгоритмічних задач за обмежений час. У спортивному програмуванні класичним вважається ACM ICPC – формат міжнародної студентської олімпіади з програмування. В основному використовуються мови C/C ++, Java (у деяких олімпіадах їх розширюють до Delphi, C #).

У цьому році кафедра інженерії програмного забезпечення реалізувала для студентів можливість зробити перший крок в ІТ спільно з фондом BrainBasket. 6 квітня наша кафедра почала для усіх бажаючих безкоштовний курс з основ програмування, який ґрунтується на Гарвардському курсі CS50.

Не обійшла стороною наших студентів і зустріч з партнерами нашої кафедри. Так компанія CyberBionic Systematics провела зустріч із студентами на тему «як стати програмістом» та запропонувала усім бажаючим пройти 5-денний експрес-курс по програмуванню, де кожен день буде присвячений одній з найпопулярніших спеціальностей, які безумовно необхідні студентам для того щоб стати повноцінним ІТ спеціалістом.

Окрім зустрічі наші партнери CyberBionic Systematics подарували можливість нашим студентам у цьому році пройти у них свою виробничу практику. Це є невід’ємною частиною навчання студентів, а для майбутніх програмістів це чудова можливість отримати великий досвід, який знадобиться їм у подальшому житті. Усі студенти, які проходили там практику залишилися і виявили бажання пройти там ще раз свою виробничу практику.

У цьому році для наших студентів було організовано екскурсію в центральний офіс компанії «EPAM Systems» в Києві. EPAM Systems – це найбільший постачальник послуг в галузі розробки проектного програмного забезпечення і рішень в Центральній та Східній Європі.

І це все лише невелика частка того, чим займаються студенти окрім навчання.
 

ВИХОВАННЯ

Якщо наука є спільною для всіх народів світу, то стосовно виховання варто зазначити, що всезагальної (світової, всесвітньої) системи виховання не існує ні в теорії, ні у практиці, адже кожен народ творить свою систему виховання, яка відповідає характерним рисам його народності (С.С. Вітвіцька).

Керівництво нашого Університету робить все необхідне, щоб студенти відчували себе комфортно та зручно, піклується, щоб взимку в аудиторіях було тепло, щоб студенти мали місце, де можна зібратись групою для обговорення своїх нагальних потреб або створення креативних проектів. Саме тому збудовано на території Державного університету телекомунікацій «Студентський центр» для дозвілля студентів.

Студенти живуть активним студентським життям: виконують лабораторні роботи, пишуть курсові проекти, генерують власні бізнес-ідеї, закохуються, товаришують, складають іспити та заліки….

А щоб студентам було цікаво, щоб студентські роки запам’ятались, на кафедрі працюють різноманітні гуртки, проводяться наукові конференції, олімпіади, тренінги з працівниками провідних компаній в сфері ІТ, відвідування виставок, конференцій тощо.

І завжди можна звернутись за допомогою до кураторів академічних груп, які підкажуть, порадять та допоможуть.
 

Куратори на 2022-2023 н.р.

1 курс

 • ПД-11 – доцент Аверічев Ігор Миколайович
 • ПД-12 – старший викладач Гаманюк Ігор Михайлович
 • ПД-13 – завідувач лабораторії Шутов Сергій Володимирович
 • ПД-14 – старший викладач Коба Андрій Борисович

2 курс

 • ПД-21 – доцент Аверічев Ігор Миколайович
 • ПД-22 – старший викладач Гаманюк Ігор Михайлович
 • ПД-23 – завідувач лабораторії Шутов Сергій Володимирович
 • ПД-24 – старший викладач Коба Андрій Борисович

3 курс

 • ПД-31 – доцент Аверічев Ігор Миколайович
 • ПД-32 – старший викладач Гаманюк Ігор Михайлович
 • ПД-33 – завідувач лабораторії Шутов Сергій Володимирович
 • ПД-34 – старший викладач Коба Андрій Борисович

4 курс

 • ПД-41,42,43,44 – доцент Трінтіна Наталія Альбертівна

Магістри

 • ПДМ-51, 52,53,54 – доцент Золотухіна Оксана Анатоліївна

 

Ви, наші студенти, найбільша наша цінність – МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС!

З усіма питаннями можна звертатись в ауд. 323, 324.

На кафедрі здійснюється посилене вивчення англійської мови на протязі усіх років навчання: на 1-2 курсі – 3 пари занять  на тиждень,  на 3-4-5 курсах – по всім дисциплінам, які викладаються 20% занять повинні проводитись англійською мовою викладачами кафедр. Це забезпечить нашому студенту можливість вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту  В2.

Для покращення умов навчання та проведення наукових досліжень, з першого вересня 2021 року в Університеті почав працювати Інтернет зі швидкістю 5 Гігабіт в секунду.

Цей Інтернет найкращий серед Інтернетів усіх Університетів України та Європи.

Кожна кафедра Університету активно використовує інтернет для навчальної  та наукової роботи студентів.

5 квітня 2016 року Державний університет телекомунікацій став членом Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), Спеціалізованої агенції організації об'єднаних націй, штаб-квартира якого знаходиться у м. Женева, Швейцарія.

Університет став 49 навчальним закладом світу, що прийнятий до цієї організації.

Членство у Міжнародному Союзі Електрозв'язку відкрило доступ Університету до:

 • програм академічної мобільності;
 • розвитку спільної науково-дослідної діяльності

Кожен рік в Університеті проводиться міжнародна конференція під керівництвом Міжнародного союзу електрозв’язку, в якій приймають участь більше 30 країн світу.

На кафедрі розроблений інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студента тому, що потрібно і як потрібно на сьогоднішній день і тому, що вимагає сучасний розвиток науки і технологій та компетенцій компаній партнерів кафедри – потенційних роботодавців, теоретично і практично. При добросовісному навчанні студента, інноваційний зміст навчання гарантує стовідсоткове отримання студентом першого, високооплачуваного робочого місця після закінчення Університету.

Інноваційний зміст навчання передбачає, що ми на кафедрі обов’язково навчаємо тому, чому потрібно, і як потрібно, теоретично і практично.

Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній - партнерів кафедр.

На кафедрі якісне навчання студентів здійснюється не тільки теоретично, а і практично з використанням навчально-матеріальної бази створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних, прогресивних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.

Кафедра заключила договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників за спеціальністю підготовки  кафедри.

Теоретична і практична підготовка студентів проводиться на підставі компетенцій партнерів-кафедри компаній-роботодавців, з якими кафедрою укладені договори про співпрацю.

Перед закінченням бакалаврату кафедра спільно з компанією оцінює теоретичні знання, практичні уміння і навики студентів-випускників якщо вони показали добрі знання то вони отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії.

Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з першого курсу.

На першому курсі для студентів викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Метою цієї дисципліни є навчання нашого студента налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій під час навчання в Університеті та у повсякденному житті.

Для студентів кафедри викладаються: на 1 курсі - «Групова динаміка та комунікації», на 2 курсі - «Ділові комунікації», на 4 курсі - «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект», спрямовані на уміння працювати в команді і з командою, вміти відкрити та вести власний бізнес, знати перспективи розвитку інформаційних технологій, що дозволить нашому студенту йти в ногу з життям та відповідати вимогам сучасному розвитку навчальної та наукової роботи в світі.

Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедри і сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.

Для якісної підготовки студентів усі їх практики проводяться в одній із компаній-партнера кафедри:

 • на 2-му курсі – ознайомчої;
 • на 3-му курсі – виробничої;
 • на 4-му курсі – переддипломної.

В результаті проведення інноваційного змісту навчання студенти-випускники бакалаврату, якщо вони показали добрі знання, отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії, що позитивно відрізняє нашу кафедру від кафедр інших ЗВО.

В Університеті з 01 січня 2016 року по 01 травня 2022 року відкрито 13 нових, актуальних, престижних та перспективних спеціальностей:

 • Комп’ютерні науки та інформаційні технології;
 • Підприємництво, торгівля та біржова діяльність;
 • Маркетинг;
 • Системний аналіз;
 • Публічне управління та адміністрування;
 • Інженерія програмного забезпечення;
 • Економіка;
 • Інформаційні системи та технології;
 • Комп’ютерні науки;
 • Мобільні та відеоінформаційні технології;
 • Штучний інтелект;
 • Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем;
 • Технології цифрового розвитку.

Після закінчення 1 курсу, в межах Університету у студентів є можливість перейти навчатись по іншій спеціальності на одній із кафедр Університету.

Шановні абітурієнти!
Розпочато формування списків бажаючих навчатись на кафедрі Інженерії програмного забезпечення в 2023 році!
Якщо Ви мрієте в цьому році поступити на навчання - прошу Вас надіслати на особистий телефон завідувача кафедри (098) 07-13-787 повідомлення:
Я, Прізвище Ім'я По батькові, мобільний номер телефону, бажаю поступити навчатись на Вашу кафедру.
Всі абітурієнти отримають персональну консультацію з питань вступу у 2023 році на обраній кафедрі від завідувача кафедрою!
Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись
Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, м.Київ,
вул. Соломянська 7,
ауд.315 (кім. 3, 4)
тел. 249-25-96

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 8 831