Навчання у вищій школі повинно мати не лише освітню орієнтацію, а й обов’язкову виховну спрямованість. Навчально-виховний процес покликаний формувати у студентів високу культуру, високі моральні якості, виховувати їх творчими й цілеспрямованими спеціалістами.
Кафедра є важливою ланкою реалізації виховного потенціалу закладу вищої освіти. Професорсько-викладацький склад кафедри проводить роботу із студентами з метою підвищення ефективності процесу навчання, а також підготовки висококваліфікованих спеціалістів у галузі інформаційних систем та технологій.
Для забезпечення виконання вимог ректора щодо здійснення інноваційного змісту навчання по спеціальності 126 Інформаційні системи та технології студенти посилено вивчають англійську мову з першого курсу навчання.
У березні 2019 року було проведено студентську олімпіаду «THE INTERNET ENGLISH-MATHEMATICS OLYMPIAD».
Завдяки посиленому вивченню англійської мови наша студентка Горбенко Анастасія зайняла перше місце!
Наукова робота студентів – одна з головних складових навчального процесу кафедри. Студенти активно залучаються до наукової роботи. Викладачі кафедри підготували студентів до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з напряму «Інформатика і кібернетика»:
Однією з найважливіших частин роботи із студентами є кураторська робота в групах. Її метою є допомога студентам в адаптації до навчання в університеті, розвиток самостійної та творчої роботи студентів, створення всіх умов для того, щоб студенти могли знайти своє місце у студентському колективі та в соціальному житті. Куратори проводять збори з групами з питань, що стосуються навчально-виховного процесу та наукової діяльності, регулярні бесіди із студентами на актуальні для української молоді теми, відвідують культурні заходи.
На кафедрі Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем проводиться гурток "Інтернет речей". У роботі гуртку приймають участь студенти інституту Інформаційних технологій, які прагнуть оволодіти знаннями в галузі інформаційних систем та технологій, технологій розробки та експлуатації Інтернет речей.
Студенти першого та третього курсу спеціальності Інформаційні системи та технології успішно пройшли курс під керівництвом старшого викладача кафедри ІПЗАС Тушич Аліни Миколаївни та отримали сертифікати Cisco Networking Academy за апрямком «Introduction to the Internet of Everything».
Навички роботи з IoT (Інтернет речей) допомагають перетворити бізнес у будь-якій галузі - від виробництва до збереження інформації. Завдяки глобальному доступу до Інтернету та зростаючій кількості пристроїв, що підключаються до нього, виникають воістину нескінченні можливості.
Наші студенти не лише дізналися, як Інтернет речей змінює світ але і які навички необхідні для отримання добре оплачуваної роботи в цьому новому світі.
Також, на кафедрі з лютого 2021 розпочалися безкоштовні курси з підключення мережного обладнання виробника MikroTik.
Практична підготовка здійснюється за допомогою програмного забезпечення (MATLAB/Simulink, MathCad, Cisco Packet Tracer, MS Visio, Rational Rose, IT project management, Notepad++, Xcode) та обладнання (різноманітні комплектуючі Arduino для конструювання схем та написання програм до побудови складних систем, механізмів та роботів, програмовані роботи-конструктори за допомогою яких можна сконструювати декілька моделей програмованого робота, що відчиняє двері у світ науки, технології, інженерії, математики, 3D-принтери, для вивчення навиків моделювання, набори «Розумний будинок» та його комплектуючі, для вивчення технології Інтернету речей.
На кафедрі здійснюється посилене вивчення англійської мови на протязі усіх років навчання: на 1-2 курсі – 3 пари занять на тиждень, на 3-4-5 курсах – по всім дисциплінам, які викладаються 20% занять повинні проводитись англійською мовою викладачами кафедр. Це забезпечить нашому студенту можливість вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту В2.
Для покращення умов навчання та проведення наукових досліжень, з першого вересня 2021 року в Університеті почав працювати Інтернет зі швидкістю 5 Гігабіт в секунду.
Цей Інтернет найкращий серед Інтернетів усіх Університетів України та Європи.
Кожна кафедра Університету активно використовує інтернет для навчальної та наукової роботи студентів.
5 квітня 2016 року Державний університет телекомунікацій став членом Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), Спеціалізованої агенції організації об'єднаних націй, штаб-квартира якого знаходиться у м. Женева, Швейцарія.
Університет став 49 навчальним закладом світу, що прийнятий до цієї організації.
Членство у Міжнародному Союзі Електрозв'язку відкрило доступ Університету до:
Кожен рік в Університеті проводиться міжнародна конференція під керівництвом Міжнародного союзу електрозв’язку, в якій приймають участь більше 30 країн світу.
На кафедрі розроблений інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студента тому, що потрібно і як потрібно на сьогоднішній день і тому, що вимагає сучасний розвиток науки і технологій та компетенцій компаній партнерів кафедри – потенційних роботодавців, теоретично і практично. При добросовісному навчанні студента, інноваційний зміст навчання гарантує стовідсоткове отримання студентом першого, високооплачуваного робочого місця після закінчення Університету.
Інноваційний зміст навчання передбачає, що ми на кафедрі обов’язково навчаємо тому, чому потрібно, і як потрібно, теоретично і практично.
Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній - партнерів кафедр.
На кафедрі якісне навчання студентів здійснюється не тільки теоретично, а і практично з використанням навчально-матеріальної бази створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних, прогресивних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
Кафедра заключила договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників за спеціальністю підготовки кафедри.
Теоретична і практична підготовка студентів проводиться на підставі компетенцій партнерів-кафедри компаній-роботодавців, з якими кафедрою укладені договори про співпрацю.
Перед закінченням бакалаврату кафедра спільно з компанією оцінює теоретичні знання, практичні уміння і навики студентів-випускників якщо вони показали добрі знання то вони отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії.
Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з першого курсу.
На першому курсі для студентів викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Метою цієї дисципліни є навчання нашого студента налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій під час навчання в Університеті та у повсякденному житті.
Для студентів кафедри викладаються: на 1 курсі - «Групова динаміка та комунікації», на 2 курсі - «Ділові комунікації», на 4 курсі - «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект», спрямовані на уміння працювати в команді і з командою, вміти відкрити та вести власний бізнес, знати перспективи розвитку інформаційних технологій, що дозволить нашому студенту йти в ногу з життям та відповідати вимогам сучасному розвитку навчальної та наукової роботи в світі.
Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедри і сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
Для якісної підготовки студентів усі їх практики проводяться в одній із компаній-партнера кафедри:
В результаті проведення інноваційного змісту навчання студенти-випускники бакалаврату, якщо вони показали добрі знання, отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії, що позитивно відрізняє нашу кафедру від кафедр інших ЗВО.
В Університеті з 01 січня 2016 року по 01 травня 2022 року відкрито 13 нових, актуальних, престижних та перспективних спеціальностей:
Після закінчення 1 курсу, в межах Університету у студентів є можливість перейти навчатись по іншій спеціальності на одній із кафедр Університету.