XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій
Кафедра Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем

Матеріальна база

Загальна інформація
Навчальні дисципліни спеціальності Інформаційні системи та технології
Викладацький склад
Методична робота
Періодичні видання
Наукова діяльність
Робота із студентами
Новини та подіі
Контактна інформація
Бібліотека
Партнери кафедри
Запрошуємо до навчання
Отримати консультацію
Освітньо-професійні програми
Публічне обговорення освітньо-професійних програм
Інноваційне навчання ІПЗАС
Практика, дипломування
Дистанційне навчання
Відгуки роботодавців

Матеріальна база

У лабораторії кафедри №225 створено новітній комп’ютерний клас для вивчення сучасних інформаційних систем та технологій завдяки співпраці кафедри із провідним українським мобільним оператором, що надає широкий спектр послуг, включаючи передачу даних за технологією 3G і 4G, мобільний голосовий зв'язок, обмін повідомленнями, фіксований інтернет і мобільне телебачення, компанією Vodafone. Завідує лабораторією Маркіна Олена Анатоліївна.

Лабораторія обладнана сучасними ПК з встановленим ліцензійним програмним забезпеченням: MATLAB/Simulink, MathCad, NS-2, MS Project, SiteSputnik, ATLAS.ti, Copernic Agent, BPWin, PowerDesigner, SilverRun та ін.

 
 
 
 
 
 

Для проведення практичних занять з дисциплін «Технології Інтернет речей», «Моделювання систем ІоТ» використовується обладнанням, що презентували працівники компанії-партнера Vodafone, а саме набори апаратно-програмних засобів для побудови Інтернет речей — Arduino. Компанія надала нам 25 екземплярів наборів Arduino, що дає змогу кожному студенту самостійно працювати з обладнанням.  Дані набори призначені для розробки різноманітних електронних пристроїв. Arduino може отримувати дані про навколишній світ завдяки датчикам і реагувати, керуючи світлом, моторчиками і іншими приладами. Мікроконтролер на платі програмується за допомогою мови програмування Arduino заснованої на C / C++ і середовища розробки Arduino IDE.

Вивчивши особливості моделювання та реалізації систем Інтернет речей, основні технічні характеристики пристроїв, які застосовують для побудови систем IoT, студенти набувають вмінь працювати з мікроконтролерами та основними налагоджувальними платами; розбиратися в існуючих IoT-технологіях і застосовувати їх до конкретних сценаріїв; проектувати цілісні IoT-системи (включаючи кінцеві пристрої, мережеве з'єднання, обмін даними). Адже в майбутньому «речі» стануть активними учасниками бізнесу, інформаційних і соціальних процесів, де вони зможуть взаємодіяти і спілкуватися між собою, обмінюючись інформацією про навколишнє середовище, реагуючи і впливаючи на процеси, що відбуваються в навколишньому світі, без втручання людини.

 
 

Крім того на кафедрі Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем працює гурток "Internet of Things". На заняттях розглядаються основи технологій Інтернету речей, на практиці вивчаються основи комп'ютерної схемотехніки, програмування, електроніки. Кожен студент має можливість займатися розробкою власного ІоТ-проекту з можливістю участі в конкурсах та виставках.

За період роботи гуртка"Internet of Things" студенти власноруч уже реалізували низку проектів!

 
 
 
 

Також для вивчення дисциплін «Технології Інтернет речей» та «Моделювання систем ІоТ» використовують системи «розумний будинок» виробників Ajax та Orvibo.

Під системою «розумний будинок» розуміємо систему управління та автоматизації, що представляє собою комплекс пристроїв, призначених для автоматизації процесів та операцій, що відбуваються під час експлуатації.

 

Метою викладання дисципліни «Робототехніка» є набуття студентами навичок проектування, конструювання та програмування роботизованої техніки, що є актуальним питанням в сфері IT. Для вивчення дисципліни потрібне спеціальне обладнання, що включає конструкторський комплект матеріалів, сенсорів, моторів та процесорного блоку.

Для цього на кафедрі Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем використовують обладнання для проведення практичних та лабораторних занять, а саме набори mBot та mBot Ranger, а також 3D принтери, які дозволяють створювати сучасні 3D моделі різних об'єктів та «Портативний сканер 3D XYZprinting». Крім того для забезпечення інноваційного змісту навчання, а саме якісної практичної підготовки саме тому на кафедрі Інформаційних систем та технологій нещодавно було закуплено обладнання, необхідне для проведення практичних та лабораторних занять дисциплін «Технології Інтернет речей»«Робототехніка» та «Моделювання ІоТ advance»: Універсальний контролер Raspberry Pi 3 Model B; Набір клейких радіаторів для Raspberry Pi 2,3, Orange Pi, ; Набір резисторів; Модуль RGB світлодіоду KY-016 для Arduino; Real Time Clock Модуль з батарейкою (DS1307); Bluetooth модуль НС-06; Мікроконтролер Arduino NANO03; Мікроконтролер Arduino UNO; Камера 8Мп для Raspberry Pi V2 Sony від  Waveshare; Сенсорний дисплей для Raspberry Pi від Elecrow; Модуль датчика звуку Waveshare; Ємнісний датчик вологості грунту; Датчик рівня рідини; Датчик кольору TCS230; Датчик датчика газу MQ-5; Датчик датчика холу SS49E; Датчик перешкоди (модуль YL-63); Датчик ультрафіолету GUVA-S-12SD; ІЧ датчик руху для Arduino HC-SR501.

 
 
 
 

Портативний сканер 3D XYZprinting — це сумісний з ноутбуками або настільними комп'ютерами портативний пристрій високої роздільної здатності для сканування об'єктів і отримання 3D-файлів, які в подальшому можна роздрукувати на 3D принтері.

 

Нещодавно у рамках співпраці з партнерами Huawei та Microtik кафедрі вдалось відкрити лабораторію для навчання студентів на сучасному обладнанні.

В лабораторії Huawei студенти можуть отримати необхідні теоретичні та практичні навички для роботи з мережею, принципами роботи TCP/IP. Зрозуміти роботу та призначення мережевих протоколів, познайомитись з принципами роботи сучасного обладнання.

Програмно апаратний комплекс Huawei наданий компанією дозволяє моделювати мережі з різної складності та наповнення. Програмне забезпечення імітує багато функцій і можливості маршрутизаторів AR і комутаторів серії x7 компанії Huawei.

Моделює роботу персональних комп'ютерів, концентраторів, хмарних пристроїв і комутаторів FR. Імітує функції конфігурації пристрою, що дозволить вивчити команди Huawei. Імітує побудову великомасштабної мережі. Використовує реальні мережеві карти для підключення до реальних пристроїв мережі. Імітує захоплення пакетів на інтерфейсі для наочного відтворення процесу взаємодії протоколів. Студенти вивчають мережеві технології за програмою Routing and switching. Викладачі кафедри пройшовши навчання отримали сертифікати за наведеними напрямками.

25 січня 2021 року Державний Університет Телекомунікацій став учасником міжнародної освітньої програми MikroTik Academy.

На кафедрі відкрито академію Мікротік, про що у себе на сайті повідомив партнер (https://mikrotik.com/training/academy/europe/ukraine). Компанія MikroTik - це латвійська компанія, що є виробником мережевого обладнання. І саме на кафедрі з’явився фахівець, що пройшов повну підготовку по всім напрямкам академії, і в результаті отримав статус інструктора.

Академія Мікротік надала Державному університету телекомунікацій статус Академії, що відображено на їх сайті. В Україні є лише чотири заклади вищої освіти (в Дніпрі, в Харкові, в Києві КПІ) яким надано статус академії, а тепер і нашому університету! За програмою Мікротік наразі розпочалися безкоштовні сертифіковані курси.

В рамках навчальної програми студенти освітньої програми та суміжних спеціальностей вивчають мережеві технології за навчальною програмою MTCNA (MikroTik Certified Network Associate) а також отримають можливість здати офіційний сертифікаційний іспит і отримати міжнародний сертифікат.

Після закінчення курсу студенти матимуть навички роботи з операційною системою RouterOS і обладнанні RouterBOARD, зможуть налаштовувати маршрутизатор для надання сервісів клієнтам, виконувати діагностику і усунення несправностей.

 
 
 
 

Для спеціальності «Телекомунікації» кафедрою викладаються дисципліни «Системи комутації та розподілу інформації» та «Технології програмної комутації». З метою набуття студентами практичних навичок та вмінь, щодо роботи з сучасними системами комутації, у лабораторії кафедри встановлено АТСФ, Alcatel-lucent OmniPCX Office, ЕМХ-універсальна система абонентського ущільнення, багатослотовий мультиплексор доступу. На ПК встановлено програмне забезпечення, яке імітує робоче місце інженера системи комутації EWSD, АТСФ, а також ПЗ Asterisk, для набуття студентами практичних навичок роботи з віртуальними АТС.

Схема мережі обладнання кафедри Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем

Багатослотовий мультиплексор доступу

Багатослотовий мультиплексор доступу на практиці застосовується на:

 • мережах доступу в якості банку каналів доступу, несучих різні сервіси;
 • в корпоративних мережах для з'єднання технологічних майданчиків, підключення до мережі центрального офісу і т.д.

IP-АТС Alcatel OmniPCX Office

Alcatel-lucent OmniPCX Office – офісна АТС, може об'єднати в одному пристрої: телефонну станцію, комутатор ЛВС, голосову та електронну почту, шлюз VoIP, Firewall, DNS, DHCP, Proxy сервер, розгорнути безпроводову систему DECT або WIFI, CTI програми.

При роботі з даним обладнанням студенти набувають навичок:

 1. Роботи з віртуальними IP-АТС, підключення абонентів.
 2. Побудови корпоративних мереж за допомогою IP-АТС.
 3. Організація додаткових видів обслуговування.
 

На кафедрі здійснюється посилене вивчення англійської мови на протязі усіх років навчання: на 1-2 курсі – 3 пари занять  на тиждень,  на 3-4-5 курсах – по всім дисциплінам, які викладаються 20% занять повинні проводитись англійською мовою викладачами кафедр. Це забезпечить нашому студенту можливість вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту  В2.

Для покращення умов навчання та проведення наукових досліжень, з першого вересня 2021 року в Університеті почав працювати Інтернет зі швидкістю 5 Гігабіт в секунду.

Цей Інтернет найкращий серед Інтернетів усіх Університетів України та Європи.

Кожна кафедра Університету активно використовує інтернет для навчальної  та наукової роботи студентів.

5 квітня 2016 року Державний університет телекомунікацій став членом Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), Спеціалізованої агенції організації об'єднаних націй, штаб-квартира якого знаходиться у м. Женева, Швейцарія.

Університет став 49 навчальним закладом світу, що прийнятий до цієї організації.

Членство у Міжнародному Союзі Електрозв'язку відкрило доступ Університету до:

 • програм академічної мобільності;
 • розвитку спільної науково-дослідної діяльності

Кожен рік в Університеті проводиться міжнародна конференція під керівництвом Міжнародного союзу електрозв’язку, в якій приймають участь більше 30 країн світу.

На кафедрі розроблений інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студента тому, що потрібно і як потрібно на сьогоднішній день і тому, що вимагає сучасний розвиток науки і технологій та компетенцій компаній партнерів кафедри – потенційних роботодавців, теоретично і практично. При добросовісному навчанні студента, інноваційний зміст навчання гарантує стовідсоткове отримання студентом першого, високооплачуваного робочого місця після закінчення Університету.

Інноваційний зміст навчання передбачає, що ми на кафедрі обов’язково навчаємо тому, чому потрібно, і як потрібно, теоретично і практично.

Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній - партнерів кафедр.

На кафедрі якісне навчання студентів здійснюється не тільки теоретично, а і практично з використанням навчально-матеріальної бази створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних, прогресивних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.

Кафедра заключила договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників за спеціальністю підготовки  кафедри.

Теоретична і практична підготовка студентів проводиться на підставі компетенцій партнерів-кафедри компаній-роботодавців, з якими кафедрою укладені договори про співпрацю.

Перед закінченням бакалаврату кафедра спільно з компанією оцінює теоретичні знання, практичні уміння і навики студентів-випускників якщо вони показали добрі знання то вони отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії.

Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з першого курсу.

На першому курсі для студентів викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Метою цієї дисципліни є навчання нашого студента налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій під час навчання в Університеті та у повсякденному житті.

Для студентів кафедри викладаються: на 1 курсі - «Групова динаміка та комунікації», на 2 курсі - «Ділові комунікації», на 4 курсі - «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект», спрямовані на уміння працювати в команді і з командою, вміти відкрити та вести власний бізнес, знати перспективи розвитку інформаційних технологій, що дозволить нашому студенту йти в ногу з життям та відповідати вимогам сучасному розвитку навчальної та наукової роботи в світі.

Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедри і сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.

Для якісної підготовки студентів усі їх практики проводяться в одній із компаній-партнера кафедри:

 • на 2-му курсі – ознайомчої;
 • на 3-му курсі – виробничої;
 • на 4-му курсі – переддипломної.

В результаті проведення інноваційного змісту навчання студенти-випускники бакалаврату, якщо вони показали добрі знання, отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії, що позитивно відрізняє нашу кафедру від кафедр інших ЗВО.

В Університеті з 01 січня 2016 року по 01 травня 2022 року відкрито 13 нових, актуальних, престижних та перспективних спеціальностей:

 • Комп’ютерні науки та інформаційні технології;
 • Підприємництво, торгівля та біржова діяльність;
 • Маркетинг;
 • Системний аналіз;
 • Публічне управління та адміністрування;
 • Інженерія програмного забезпечення;
 • Економіка;
 • Інформаційні системи та технології;
 • Комп’ютерні науки;
 • Мобільні та відеоінформаційні технології;
 • Штучний інтелект;
 • Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем;
 • Технології цифрового розвитку.

Після закінчення 1 курсу, в межах Університету у студентів є можливість перейти навчатись по іншій спеціальності на одній із кафедр Університету.

Шановні абітурієнти!
Розпочато формування списків бажаючих навчатись на кафедрі Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем в 2023 році!
Якщо Ви мрієте в цьому році поступити на навчання - прошу Вас надіслати на особистий телефон завідувача кафедри (097) 946-08-09 повідомлення:
Я, Прізвище Ім'я По батькові, мобільний номер телефону, бажаю поступити навчатись на Вашу кафедру.
Цей крок надасть Вам можливість першочергового вступу на бажану спеціальність!
Всі абітурієнти отримають персональну консультацію з питань вступу у 2023 році на обраній кафедрі від завідувача кафедрою!
Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись
Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 203
тел. (044) 249-25-81

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 11 971