XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій
Кафедра Інформаційної та кібернетичної безпеки

Наукова робота

Загальна інформація
Викладацький склад
Навчальні дисципліни
Дистанційне навчання
Навчальна робота
Видавнича діяльність
Матеріально-технічне забезпечення
Новини та подіі
Контактна інформація
Бібліотека
Партнери кафедри
Підготовка магістрів
Отримати консультацію
Освітні програми
Інноваційний зміст навчання
Методичні рекомендаціі
Академічний центр IBM
Відгуки випускників

Наукова робота

У цілісній системі наукової роботи Навчально-наукового інституту захисту інформації ДУТ наукова і науково-технічна діяльність кафедри спрямована на:

  • формування раціонального навчального процесу студентів в галузі знань 125 – «Кібербезпека» та його практичну реалізацію;
  • розробку і впровадження сучасного науково-методичного та інформаційного забезпечення у навчальний процес кафедри;
  • проведення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт пов’язаних зі створенням та реалізацією політик безпеки у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, дослідженням проблем розвитку та вдосконаленням технологій криптозахисту інформації, дослідженням методів і засобів підвищення живучості ІКС в умовах впливу кібернетичних атак тощо.

Кафедра веде підготовку здобувачів за освітньо-науковою програмою «Кібербезпека» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 125 Кібербезпека освітньої кваліфікації доктор філософії кібербезпеки.

Метою освітньо-наукової програми є здобуття теоретичних знань, умінь, навичок та інших компетентностей із захисту інформації та організації інформаційної безпеки на об’єктах інформаційної діяльності, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем у галузі професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, а також проведення власного наукового дослідження, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.

По завершенню навчання випускнику присвоюється кваліфікація:  Доктор філософії  кібербезпеки.

Аспіранти 1- 4 року навчання
20
22/2023 н.р.


п/п

ПІБ

Б/К

Рік навчання

Керівник

 

Тема

 

3 рік навчання

4

Гаркавенко

Денис Миколайович

К

3

 

К.в.н., доц. Гахов С.О.

Модель розпізнавання кібернетичних атак на процеси функціонування корпоративної інформаційної системи на основі нейронної мережі

 

5

Лавровський

Ігор Миколайович

Б

3

К.т.н., доц. Довженко Н.М.

Методи забезпечення інформаційної безпеки сенсорної мережі

6

Найман

Гліб Геннадійович

К

3

Д.т.н., проф. Гайдур Г.І.

Методи та засоби управління вразливостями корпоративної інформаційної системи на основі машинного навчання

2 рік навчання

7

Бондаренко Наталія Василівна

К

2

Д.т.н., проф. Гайдур Г.І.

Метод виявлення шкідливої активності в інформаційній системі організації на основі навчання штучної нейронної мережі

 

8

Дмітрієв

Вячеслав  Євгенович

Б

2

К.в.н., доц. Гахов С.О.

 

Метод виявлення шкідливої активності низької інтенсивності в інформаційній системі організації на основі статистичного аналізу та обробки часового ряду

9

Молявчик  Владислав  Михайлович

Б

2

Д.т.н., проф. Гайдур Г.І.

Метод виявлення шкідливої активності в мережах IoT на основі кластерного аналізу

10

Поночовний

Петро Михайлович

Б

2

Д.т.н., проф. Савченко В.А.

Методика упередження низькошвидкісних HTTP DDOS атак на основі прогнозування активності користувачів

1 рік навчання

11

Гамза Дмитро Євгенійович

Б

1

Гайдур Г.І., д.т.н., проф.

Метод виявлення шкідливої активності в інформаційній системи організації на основі гібридної класифікації вторгнень

 

12

Ганусяк Степан Ігорович

Б

1

Кожухівський А.Д., д.т.н., проф.

Методи виявлення ботнетів в інформаційній системі організації на основі регресійного аналізу

 

13

Смолєв Євген Сергійович

Б

1

Гахов С.О., к.в.н.

Метод виявлення вторгнень в інформаційну систему організації шляхом аналізу трафіку з використанням штучного інтелекту

14

Хавер Анюта Вячеславівна

К

1

Савченко В.А., д.т.н., проф.

Метод захисту об’єкта критичної інфраструктури держави від соціального роянського програмного забезпечення

З метою покращення освітньої та наукової складової кафедра приймала участь в «Магістерської програми нового покоління експертів в інформаційній безпеці», яка в рамках угоди 2013-5084/001-001 про співробітництво між Україною та Євросоюзом за підтримки Європейської комісії: агентства з освіти, культури та аудіовізуальних засобів (Tempus IV) у 2013–2017., яка спрямована на кібербезпеку і конфеденційність в електронно-орієнтованому світі.

Під керівництвом асистента кафедри Марченка Віталія Вікторовича діє студентський науковий гурток «Основи кібернетичної та інформаційної безпеки».

Студентським науковим гуртком «Основи безпечного програмування» керує старший викладач  кафедри Дмітрієв Вячеслав Євгенович.

Інтернет конференція «Актуальні проблеми інформаційної та кібербезпеки»

Повну версію доповіді дивитися тут
 

Наукові конференції Навчально-наукового інституту захисту інформації на базі кафедри Інформаційної та кібернетичної безпеки

 
 
 
 
 
 
 
 

На кафедрі здійснюється посилене вивчення англійської мови на протязі усіх років навчання: на 1-2 курсі – 3 пари занять  на тиждень,  на 3-4-5 курсах – по всім дисциплінам, які викладаються 20% занять повинні проводитись англійською мовою викладачами кафедр. Це забезпечить нашому студенту можливість вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту  В2.

Для покращення умов навчання та проведення наукових досліжень, з першого вересня 2021 року в Університеті почав працювати Інтернет зі швидкістю 5 Гігабіт в секунду.

Цей Інтернет найкращий серед Інтернетів усіх Університетів України та Європи.

Кожна кафедра Університету активно використовує інтернет для навчальної  та наукової роботи студентів.

5 квітня 2016 року Державний університет телекомунікацій став членом Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), Спеціалізованої агенції організації об'єднаних націй, штаб-квартира якого знаходиться у м. Женева, Швейцарія.

Університет став 49 навчальним закладом світу, що прийнятий до цієї організації.

Членство у Міжнародному Союзі Електрозв'язку відкрило доступ Університету до:

  • програм академічної мобільності;
  • розвитку спільної науково-дослідної діяльності

Кожен рік в Університеті проводиться міжнародна конференція під керівництвом Міжнародного союзу електрозв’язку, в якій приймають участь більше 30 країн світу.

На кафедрі розроблений інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студента тому, що потрібно і як потрібно на сьогоднішній день і тому, що вимагає сучасний розвиток науки і технологій та компетенцій компаній партнерів кафедри – потенційних роботодавців, теоретично і практично. При добросовісному навчанні студента, інноваційний зміст навчання гарантує стовідсоткове отримання студентом першого, високооплачуваного робочого місця після закінчення Університету.

Інноваційний зміст навчання передбачає, що ми на кафедрі обов’язково навчаємо тому, чому потрібно, і як потрібно, теоретично і практично.

Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній - партнерів кафедр.

На кафедрі якісне навчання студентів здійснюється не тільки теоретично, а і практично з використанням навчально-матеріальної бази створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних, прогресивних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.

Кафедра заключила договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників за спеціальністю підготовки  кафедри.

Теоретична і практична підготовка студентів проводиться на підставі компетенцій партнерів-кафедри компаній-роботодавців, з якими кафедрою укладені договори про співпрацю.

Перед закінченням бакалаврату кафедра спільно з компанією оцінює теоретичні знання, практичні уміння і навики студентів-випускників якщо вони показали добрі знання то вони отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії.

Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з першого курсу.

На першому курсі для студентів викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Метою цієї дисципліни є навчання нашого студента налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій під час навчання в Університеті та у повсякденному житті.

Для студентів кафедри викладаються: на 1 курсі - «Групова динаміка та комунікації», на 2 курсі - «Ділові комунікації», на 4 курсі - «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект», спрямовані на уміння працювати в команді і з командою, вміти відкрити та вести власний бізнес, знати перспективи розвитку інформаційних технологій, що дозволить нашому студенту йти в ногу з життям та відповідати вимогам сучасному розвитку навчальної та наукової роботи в світі.

Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедри і сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.

Для якісної підготовки студентів усі їх практики проводяться в одній із компаній-партнера кафедри:

  • на 2-му курсі – ознайомчої;
  • на 3-му курсі – виробничої;
  • на 4-му курсі – переддипломної.

В результаті проведення інноваційного змісту навчання студенти-випускники бакалаврату, якщо вони показали добрі знання, отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії, що позитивно відрізняє нашу кафедру від кафедр інших ЗВО.

В Університеті з 01 січня 2016 року по 01 травня 2022 року відкрито 13 нових, актуальних, престижних та перспективних спеціальностей:

  • Комп’ютерні науки та інформаційні технології;
  • Підприємництво, торгівля та біржова діяльність;
  • Маркетинг;
  • Системний аналіз;
  • Публічне управління та адміністрування;
  • Інженерія програмного забезпечення;
  • Економіка;
  • Інформаційні системи та технології;
  • Комп’ютерні науки;
  • Мобільні та відеоінформаційні технології;
  • Штучний інтелект;
  • Інженерії програмного забезпечення автоматизованих систем;
  • Технології цифрового розвитку.

Після закінчення 1 курсу, в межах Університету у студентів є можливість перейти навчатись по іншій спеціальності на одній із кафедр Університету.

Шановні абітурієнти!
Розпочато формування списків бажаючих навчатись на кафедрі Інформаційної та кібернетичної безпеки в 2023 році!
Якщо Ви мрієте в цьому році поступити на навчання - прошу Вас надіслати на особистий телефон завідувача кафедри (067) 345-33-38 повідомлення:
Я, Прізвище Ім'я По батькові, мобільний номер телефону, бажаю поступити навчатись на Вашу кафедру.
Всі абітурієнти отримають персональну консультацію з питань вступу у 2023 році на обраній кафедрі від завідувача кафедрою!
Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись




Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
 Україна, 03680,  м. Київ,
вул. Солом’янська 7, каб. 419
 Тел. (044) 249–29–17, 9–17, 5-14
E-mail: ikbdut@gmail.com

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 16 480