Лабораторія кафедри знаходиться в 401 аудиторії. В лабораторії планується встановлення та налагодження найсучасніших зразків персональних комп’ютерів для подальшого навчання та вдосконалення студентами знань та практичних навичок.
Враховуючи швидкоплинність зміни в технічній, програмній та методичній компонентах управління інформаційною та кібернетичною безпекою науково-педагогічні працівники кафедри постійно відстежують інновації в ІТ-технологіях і планують їх використовувати в навчальному процесі.
Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі УІКБ створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедри і сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
В навчальній лабораторії представлений ситуаційний центр управління інформаційною та кібернетичною безпекою (security operation center), який оснащений сучасним обладнанням, програмним забезпеченням, що дозволяє проводити аналіз, обробку та аудит інформаційної безпеки (ІБ).
З основного обладнання це персональні комп'ютери, розміщені на робочіх місцях користувачів і один комп'ютер – викладача, разом з мультимедійною системою для проведення занять.
З програмного забезпечення це прикладні (загальні і спеціалізовані) програми:
1. Digital Security («Гриф», «Кондор») – для оцінки відповідності інформаційних систем (ІС) організацій вимогам стандартів - до побудови систем менеджменту ІБ (ISO 27001) і дотримання правил з управління ІБ (ISO 27002), можна також використовувати при проведенні аудиту ІС будь-якої організації та розробки політики безпеки цієї системи;
2. MPRIORITY1.0 - для підтримки прийняття обгрунтованих раціональних рішень у різних сферах діяльності керівництва підприємства;
3. СППР Вибір (заснований на використанні методу аналізу ієрархій) – для структурування будь-якої проблеми з урахуванням безлічі альтернатив і значимості різних факторів впливу на прйняття рішення та їх оцінки.
4. Програмно-апаратний комплекс – OSSIM (Open Source Security Information Management) - програмне рішення від AlienVault – комплексная система управління, контролю і забезпечення ІБ - забезпечує аналіз в реальному часі різних загроз, ризиків і інцидентів за допомогою пристроїв та додатків (проводить моніторинг інцидентів та подій, збирає і оброблює ці дані та представляє їх графічно). Результати дають змогу формувати саме управлінський підхід в сфері ІБ, комплексно оцінювати весь спектр можливих загроз, ризиків та приймати оптимальні управлінські рішення.
Все це обладнання дозволяє комплексно: аналізувати проблеми, що виникають з управління ІБ; імітувати різні події та проводити моделювання реальних інцидентів ІБ в діяльності органів державної влади і бізнесу, планувати наукові дослідження та оцінювати функціонування систем менеджменту ІБ і їх перевірку на відповідність вимогам стандартам ISO 27001-27005, отримувати результати і розробляти рекомендації по вдосконаленню процесів забезпечення ІБ.
Всі отримані вміння та навички дозволяють сформувати у студентів компетенції, необхідні для їх гарантованого працевлаштування.
В лабораторії студенти завдяки сучасному програмно-апаратному комплексі і програмному забезпеченню та за допомогою викладачів зможуть на практиці закріпити теоретичні знання, отримати первинні професійні навички і бути готовими до управлінської діяльності у сфері ІБ будь-якої організації.
На кафедрі здійснюється посилене вивчення англійської мови на протязі усіх років навчання: на 1-2 курсі – 3 пари занять на тиждень, на 3-4-5 курсах – по всім дисциплінам, які викладаються 20% занять повинні проводитись англійською мовою викладачами кафедр. Це забезпечить нашому студенту можливість вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту В2.
Для покращення умов навчання та проведення наукових досліжень, з першого вересня 2021 року в Університеті почав працювати Інтернет зі швидкістю 5 Гігабіт в секунду.
Цей Інтернет найкращий серед Інтернетів усіх Університетів України та Європи.
Кожна кафедра Університету активно використовує інтернет для навчальної та наукової роботи студентів.
5 квітня 2016 року Державний університет телекомунікацій став членом Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), Спеціалізованої агенції організації об'єднаних націй, штаб-квартира якого знаходиться у м. Женева, Швейцарія.
Університет став 49 навчальним закладом світу, що прийнятий до цієї організації.
Членство у Міжнародному Союзі Електрозв'язку відкрило доступ Університету до:
Кожен рік в Університеті проводиться міжнародна конференція під керівництвом Міжнародного союзу електрозв’язку, в якій приймають участь більше 30 країн світу.
На кафедрі розроблений інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студента тому, що потрібно і як потрібно на сьогоднішній день і тому, що вимагає сучасний розвиток науки і технологій та компетенцій компаній партнерів кафедри – потенційних роботодавців, теоретично і практично. При добросовісному навчанні студента, інноваційний зміст навчання гарантує стовідсоткове отримання студентом першого, високооплачуваного робочого місця після закінчення Університету.
Інноваційний зміст навчання передбачає, що ми на кафедрі обов’язково навчаємо тому, чому потрібно, і як потрібно, теоретично і практично.
Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній - партнерів кафедр.
На кафедрі якісне навчання студентів здійснюється не тільки теоретично, а і практично з використанням навчально-матеріальної бази створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних, прогресивних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
Кафедра заключила договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників за спеціальністю підготовки кафедри.
Теоретична і практична підготовка студентів проводиться на підставі компетенцій партнерів-кафедри компаній-роботодавців, з якими кафедрою укладені договори про співпрацю.
Перед закінченням бакалаврату кафедра спільно з компанією оцінює теоретичні знання, практичні уміння і навики студентів-випускників якщо вони показали добрі знання то вони отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії.
Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з першого курсу.
На першому курсі для студентів викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Метою цієї дисципліни є навчання нашого студента налаштовувати та експлуатувати сучасні електронні пристрої і гаджети та у повній мірі використовувати можливості сучасних інформаційних технологій під час навчання в Університеті та у повсякденному житті.
Для студентів кафедри викладаються: на 1 курсі - «Групова динаміка та комунікації», на 2 курсі - «Ділові комунікації», на 4 курсі - «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект», спрямовані на уміння працювати в команді і з командою, вміти відкрити та вести власний бізнес, знати перспективи розвитку інформаційних технологій, що дозволить нашому студенту йти в ногу з життям та відповідати вимогам сучасному розвитку навчальної та наукової роботи в світі.
Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедри і сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
Для якісної підготовки студентів усі їх практики проводяться в одній із компаній-партнера кафедри:
В результаті проведення інноваційного змісту навчання студенти-випускники бакалаврату, якщо вони показали добрі знання, отримують сертифікат, який надає право на отримання першого високооплачуваного робочого місця в компанії, що позитивно відрізняє нашу кафедру від кафедр інших ЗВО.
В Університеті з 01 січня 2016 року по 01 травня 2022 року відкрито 13 нових, актуальних, престижних та перспективних спеціальностей:
Після закінчення 1 курсу, в межах Університету у студентів є можливість перейти навчатись по іншій спеціальності на одній із кафедр Університету.
Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, м. Київ,
вул. Солом'янська, 7, каб. 327
Тел. (044)249-25-22